Dievs vēlas, lai Viņa bērni ir garīgi veseli. Gluži kā mums nepieciešama pareizā veida barība fiziskajai veselībai, pienācīga garīga barība mums nepieciešama garīgajai veselībai. Bībele ir vislabākā garīgā barība, kāda pastāv.
Ja mēs izturēsimies nevērīgi pret Dieva Vārda studijām, mums trūks ticības, mēs jutīsimies paštaisni, dzīvosim sakautu kristiešu dzīvi, mums trūks gudrības un apķērības, mums nebūs patiesa prieka vai miera, un mēs neiegūsim mūžīgo dzīvību. Dieva spēks atrodams Viņa Vārdā. „Jo Dieva vārds ir dzīvs un spēcīgs un asāks par katru abās pusēs griezīgu zobenu un spiežas dziļi iekšā, līdz pāršķir dvēseli un garu, locekļus un smadzenes, un ir domu un sirds prāta tiesnesis.” (Ebrejiem 4:12)
Elena Vaita par Dieva Vārdu, Bībeli, rakstīja: „Radošā enerģija, kas lika rasties pasaulēm, ir Dieva vārds. Šis Vārds piešķir spēku, tas rada dzīvību. Katra pavēle ir apsolījums; gribas pieņemts un uzņemts dvēselē, tas nes līdzi Mūžīgo dzīvību. Tas pārveido dabu un rada jaunu dvēseli Dieva līdzībā.” (Audzināšana, 126. lpp)
Tieši caur Dieva Vārdu cilvēks piedzimst no jauna un piedzīvo svēttapšanu. „[..]esat atdzimuši ne no iznīcīgas sēklas, bet neiznīcīgas, no dzīvā un paliekamā Dieva vārda.” (1. Pētera 1:23) „Svētī tos patiesībā, Tavi vārdi ir patiesība.” (Jāņa 17:17)
Tālāk Pēteris apraksta Dieva svēttapšanas spēku dzīvē. „Ar to Viņš mums ir dāvinājis ļoti lielus un dārgus apsolījumus, lai jums ar tiem būtu daļa pie dievišķas dabas, jums, kas esat izbēguši no tā posta, kas kārību dēļ ir pasaulē.” (2. Pētera 1:4)
Ja mēs nevērīgi izturamies pret Dieva Vārda mācīšanos, mēs garīgi nepieaugsim Kristus līdzībā. Arī mūsu ticība būs vāja, jo tā var pieaugt tikai pakļaujot sevi Dieva Vārdam. „Tātad ticība nāk no sludināšanas un sludināšana – no Kristus pavēles [no Dieva vārda] (Rom. 10:17)
Dieva Vārda zināšana iespaidos mūsu lūgšanu dzīvi. Tā liks pieaugt mūsu ticībai lūgšanā un dos mums Dieva gribas sapratni, lai mēs varētu būt pārliecināti par to, ka Viņš uz mūsu lūgšanām atbildēs. „Un šī paļāvība mums ir uz Viņu, ka Viņš klausa mūs, ja ko lūdzam pēc Viņa prāta. Ja zinām, ka Viņš mūs klausa, ko vien lūdzam, tad zinām, ka saņemam to, ko esam no Viņa lūguši.” (1. Jāņa 5:14, 15) „Katrā Dieva Vārda apsolījumā un pavēlē ir spēks, no Dieva izejošā dzīvība, kas šo pavēli padara izpildāmu un apsolījumu realizējamu. Tas, kurš ticībā uzņem Vārdu, tas uzņem sevī Dieva dzīvību un Viņa raksturu. („Kristus līdzības”, 38. lpp)
Lai iegūtu labu garīgo veselību, mums katru dienu jāpavada laiks, lai barotu sevi ar Dieva Vārdu. Labai garīgajai veselībai būs labvēlīga ietekme arī uz mūsu fizisko un emocionālo veselību. „Mīļais, es tev novēlu visās lietās tādu labklājību un veselību, kāda jau ir tavai dvēselei.” (3. Jāņa 2)
Pievērsiet uzmanību tam, ka Jānis atzina spēcīgu saikni starp mūsu dvēseles stāvoli un mūsu veselību. Dievs mūs radīja kā daudzdimensiju būtnes. Kas iespaido vienu jomu, iespaidos arī pārējās, vai nu uz labu, vai sliktu.
Skaidras Dieva Vārda zināšanas būs ļoti svarīgs aizsargs pret Sātana pēdējo dienu maldiem. „Tikai tie, kas būs bijuši uzcītīgi Svēto Rakstu studenti un kas būs saņēmuši patiesības mīlestību, saņems aizsardzību pret spēcīgajiem maldiem, kas sagūsta pasauli.” (The Faith I Live By, 346. lpp)
Jautājumi pārdomām un diskusijām
1. Kāda ir vislabākā garīgā barība, kuru cilvēks var baudīt?
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
2. Kas notiks ar mūsu garīgo dzīvi, ja nevērīgi izturēsimies pret Bībeles studijām?
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________
3. Kādus labumus mēs gūstam studējot Bībeli?
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
4. Kā Bībeles studijas ietekmēs mūsu lūgšanu dzīvi?
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
5. Kādā veidā Jānis saistīja mūsu garīgo labklājību ar mūsu fizisko veselību?
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
6. Ko Elena Vaita sacīja par nepieciešamību būt uzcītīgiem Dieva Vārda studentiem?
_______________________________________________________________________________________________________________
Lūgšana
Piezvaniet savam/-i lūgšanu partnerim/-ei un pārrunājiet ar viņu šīs dienas materiālu.
Lūdziet kopā ar savu lūgšanu partneri/-u:
1. lai Dievs jūs kristī ar Savu Svēto Garu.
2. lai Dievs palīdz jums katru dienu pavadīt laiku Viņa Vārda studijās, lai jūs varētu pieaugt veselībā garīgi, fiziski un emocionāli.
3. par cilvēkiem jūsu lūgšanu sarakstā.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru