25.diena: Alkohols un fiziskā veselība

Bībelē ir skaidri norādījumi par alkohola lietošanas briesmām. „Vīns ir zobgalis, ikviens cits stiprs dzēriens ir trakulis; kas no tiem streipuļo, nav gudrs.” (Sal.pam.20:1) „Kur ir sāpes un gaudas? Kur ir ciešanas? Kur ir asas nesaskaņas? Kur ir brūces bez kāda pamata? Kur ir neskaidras acis? Pie tiem, kas vēlu sēž pie vīna kausa, lai izdzertu, kas ieliets. Neuzlūko vīnu, ka tas ir tik sārts un kausā tik jauki zvīļo, ka tas tik vēlīgi un gludeni ieiet cilvēkā! Bet pēc tam tas kož kā čūska un dzeļ kā odze. Tavas acis tad skatīsies pēc citām un svešām sievām, un tava sirds runās pavisam aplamas lietas, un tu būsi kā tāds, kas jūras vidū guļ, un kā tāds, kas laivas masta galā guļ. Viņi sit mani, bet man tas nesagādā sāpes; viņi kuļ mani, bet es to nejūtu. Kad es pamodīšos? Tad es gribu atkal darīt tāpat un meklēt vīnu no jauna!” (Sal.pam.23:29-35)
E.Vaita stingri aizstāvēja Rakstu viedokli par alkohola lietošanas kaitīgumu. Viņa skaidri norādīja tā un citu uzbudinošo līdzekļu draudus attiecībā uz cilvēka garīgumu. „Mīļotie, es jūs pamācu kā piedzīvotājus un svešiniekus atturēties no miesas kārībām, kas karo pret dvēseli.” (1.Pēt.2:11) Tāda ir apustuļa Pētera vēsts. Daudzi šo brīdinājumu attiecina tikai uz izvirtību; bet tam ir daudz plašāka nozīme. Tas sargā pret katru kaitīgu apetītes apmierināšanu vai kaislību. Tas ir vispārliecinošākais brīdinājums pret tādu uzbudinošu vielu un narkotiku lietošanu kā tēja, kafija, tabaka, alkohols un morfīns.
Šīs aizraušanās var ierindot starp kārībām, kurām ir postoša iedarbība un ietekme uz tikumisko raksturu. Jo agrāk šie kaitīgie ieradumi tiek izveidoti, jo ciešāk tie savu upuri turēs kaislību verdzībā un jo noteiktāk tie pazeminās garīguma standartu.” (Counsels on Health,p.67,68) „Kad viņi ir indīgā šķidruma ietekmē, viņi atrodas Sātana varā. Viņš tos pārvalda, un viņi sadarbojas ar to.” (Temperance,p.24)
Medicīnas zinātne ir saistījusi alkohola lietošanu ar tādām fiziskām problēmām kā slikta fiziskā koordinācija, garīgās modrības samazināšanās un pazemināta lēmumu pieņemšanas spēja, kas var radīt briesmas gan pašiem alkohola lietotājiem, gan apkārtējiem.
Turklāt, alkohola lietošana noved pie dažādām nopietnām ilgstošām fiziskām veselības problēmām, sākot no augstāka riska saslimt ar sirds slimībām, aknu slimībām, asinsrites problēmām, kuņģa čūlu, dažāda veida vēzi, līdz pat neatgriezeniskiem smadzeņu bojājumiem. Tāpat alkohola lietošana izraisa aizkuņģa dziedzera un nieru bojājumus. Alkohola lietošana var izraisīt nepietiekamu uztura saņemšanu, jo tiek traucēta barības vielu uzsūkšana. Tas var radīt arī imūnsistēmas novājināšanos, kas palielina iespēju saslimt ar jebkura veida slimībām. Pētnieki statistiski vērtē, ka alkohols ik gadu attiecināms uz 15 miljardiem dolāru izmaksām veselības aprūpē, kas aprēķināts kā 12% no pieaugušo veselības aprūpes izdevumiem.
Statistika parāda, ka Amerikas Savienotajās Valstīs alkohols veicina ap 100 000 nāves gadījumu gadā, ierindojoties trešajā vietā starp galvenajiem novēršamiem nāves cēloņiem Amerikā.
Alkoholisko dzērienu lietošana ir bīstama grūtniecēm. Tas paaugstina risku piedzimt bērniņam ar samazinātu svaru un augļa attīstības kavēšanu, kas palielina infekcijas draudus un ilgstošas attīstības problēmas.
Pierādījumi ir neapstrīdami. Alkohols ir bīstama narkotika. Tie, kuri to lieto, pakļauj sevi riskam iegūt fiziskas slimības un emocionālas problēmas, kā arī vājināt savas garīgās uztveres spējas un attiecības ar Dievu. Neviens, kurš gatavojas Kristus drīzajai atnākšanai, negribēs dzert nekāda veida alkoholiskos dzērienus.
Jūs pamanīsiet, ka E.Vaita ierindo tēju un kafiju kopā ar tabaku, alkoholu un morfīnu. Viena no nevēlamām tējas, kafijas un kolas dzērienu sastāvdaļām ir kofeīns. Kofeīns ir no tās pašas narkotiku grupas kā nikotīns un morfīns. The Journal of Bone and Mineral Research 2009. gadā rakstīja, ka kofeīns palielina osteoporozes risku gados vecākām sievietēm. Hipertonijas speciālists Šeldons Šeps, Majo Klīnikas (Mayo Clinic) medicīnas doktors, sacīja, ka ir zināms, ka kofeīns var izraisīt pēkšņu asinsspiediena paaugstināšanos. Profesors Rolands Grifits, no Džona Hopkina Medicīnas Skolas, norādīja, ka kofeīns ir atkarību veicinoša narkotika un, ja cilvēks cenšas pārtraukt tā lietošanu, var izsaukt simptomus, kas raksturīgi atradinoties no narkotikām. Medicīniskie pētījumi turpina atbalstīt izvairīšanās svarīgumu no tādām narkotikām kā nikotīns un kofeīns.
Jautājumi pārdomām un diskusijām
1.Ko Bībele saka par alkohola lietošanas briesmām?
_______________________________________________________________________________________________________________
2.Kā E.Vaita brīdina mūs par alkoholu?
_______________________________________________________________________________________________________________
3.Nosauciet dažus medicīniski pierādītus alkohola lietošanas draudus!
_______________________________________________________________________________________________________________
4.Kādēļ tiem, kuri gatavojas Kristus otrajai atnākšanai, nevajadzētu lietot alkoholu?
_______________________________________________________________________________________________________________
5.Kā alkohola lietošana ietekmē mūsu attiecības ar Dievu?
_______________________________________________________________________________________________________________
Lūgšana
Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet šīs dienas materiālu.
Lūdziet kopā ar savu partneri:
1. Lai Dievs krista jūs ar Savu Svēto Garu.
2. lai Dievs palīdz jums un jūsu ģimenei atturēties no alkohola lietošanas, lai jūs iegūtu tādas attiecības ar Viņu, kādas Viņš vēlas, lai jums būtu.
3. par cilvēkiem, kuri ierakstīti jūsu lūgšanu sarakstā.


























Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru