Ūdens ir dzīvības pamatā. Tas ir tik svarīgs, ka Kristus to izmantoja, lai ilustrētu mūžīgās dzīvības dāvanu, kuru Viņš piedāvā: „Bet, kas dzers no tā ūdens, ko Es tam došu, tam nemūžam vairs neslāps, bet ūdens, ko Es tam došu, kļūs viņā par ūdens avotu, kas verd mūžīgai dzīvībai.” (Jāņa 4:14)
Ķermenis sastāv no apmēram 60% ūdens. Smadzenēs ūdens koeficients ir pat lielāks. Tādēļ vajadzētu būt skaidram, ka ūdens uzņemšana ir ļoti svarīga, lai uzturētu ūdens daudzumu ķermenī veselīgā līmenī. E.Vaita par ūdens svarīgumu rakstīja: „Veselībā vai slimībā tīrs ūdens ir viena no Debesu izvēlētajām svētībām. Tā pareiza lietošana uzlabo veselību. Tas ir dzēriens, kuru Dievs nodrošināja, lai dzesētu slāpes gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Dzeriet to brīvi, tas palīdz piepildīt organisma vajadzības un palīdz tam pretoties slimībām.” (Counsels on Diet and Foods,p.419)
Ūdens ir nepieciešams, lai ķermeņa šūnas un orgāni varētu pienācīgi funkcionēt. Tādēļ, ka daudzas barojošās vielas ir ūdenī šķīstošas, ūdenim ir svarīga nozīme šo vielu asimilācijā. Turklāt, ūdens palīdz uzturēt pareizu asins viskozitāti, lai dzīvību dodošais šķidrums var brīvi plūst pa ķermeni, sniedzot nepieciešamās barības vielas katrai šūnai un orgānam. Kā arī, zems ūdens līmenis apgrūtina organismu izvadīt toksīnus un gala produktus. To uzkrāšanās rada neveselīgu vidi ķermenī. Šī iemesla dēļ, ja ūdens līmenis organismā nokrīt zemāk par normu, tas rada papildu piepūli sirdij, plaušām un nierēm, un var pat izraisīt to bojājumu.
Ķermeņa vielmaiņa – process ķermenī, kas nepieciešams dzīvības uzturēšanai – rada siltumu. Tādēļ, piemēram, mums kļūst karsti, kad vingrojam. Ūdens ir nepieciešams, lai mazinātu šādu karstumu. Ja karstums netiek novērsts, ķermeņa orgāni kļūst karstāki, nekā normāli nepieciešams veselīgai funkcionēšanai, un, iespējams, tiek bojāti. Kā rezultāts var būt ārkārtēji nopietna pārkaršana un karstumdūriens. Ja ūdens līmenis ķermenī nokrīt pārāk zemu, tad organismam nepietiek šķidruma, lai to atdzesētu, un var iestāties pat nāve. Ķermenis tiek atvēsināts, ūdenim iztvaikojot caur ādas porām. Tādēļ ir nepieciešams uzņemt pietiekošu ūdens daudzumu, lai atjaunotu pareizo līdzsvaru.
Ārsti iesaka izdzert sešas līdz astoņas glāzes dienā, lai uzturētu pietiekošu ūdens līmeni organismā. Nevar paļauties uz slāpēm, lai atgādinātu mums dzert ūdeni. Mums vajadzētu ieplānot regulāri dzert visas dienas garumā. Piemēram, izdzerot glāzi ūdens no rīta pamostoties, glāzi ūdens pusstundu pirms katras ēdienreizes un glāzi ūdens starp maltīšu laikiem, būs uzņemtas sešas ūdens glāzes dienā. E. Vaita dod praktisku norādījumu, kad dzert ūdeni. „Daudzi pieļauj kļūdu, dzerot aukstu ūdeni ēšanas laikā. Uzņemts kopā ar ēdienu, ūdens mazina siekalu plūsmu no siekalu dziedzeriem; un jo aukstāks ūdens, jo lielāks kaitējums kuņģim. Lai veldzētu slāpes, tīrs ūdens, izdzerts kādu laiku pirms vai pēc ēšanas, ir viss, kas organismam vajadzīgs.” (Review and Herald, 29. jūlijs,1884)
Piemērota ūdens lietošana no ārpuses arī ir veselību veicinoša. Tā dod mums labumu daudzos veidos. „Kā slimam tā veselam cilvēkam elpošana ir daudz brīvāka un vieglāka, ja pielieto peldes. Tā kļūst vingrāki muskuļi, vienlīdzīgi stiprinājās miesa un gars, prāts kļūst gaišāks un katra spēja dzīvāka. Pelde nomierina nervus. Tā veicina vispārīgu svīšanu, paātrina asins riņķošanu, pārvar traucējumus organisma darbā un labvēlīgi iedarbojas uz nierēm un urīna orgāniem. Vannas palīdz zarnām, kuņģim un aknām, dodot ikkatram no šiem orgāniem enerģiju un jaunu dzīvību. Tās arī veicina sagremošanu un nevis vājina, bet gan stiprina visu organismu. Pareizi pieņemta vanna nevis palielina saaukstēšanās iespējamību, bet gan norūda pret aukstumu, jo uzlabojas asins riņķošana un atbrīvojas arī dzemdes orgāni, kuros lielākā vai mazākā mērā ir sastrēgums, asins izplūst virspusē un līdz ar to brīvāk un normālāk rit pa visiem asinsvadiem.”(Liecības draudzei, 3.sēj. 70., 71.lpp)
Jautājumi pārdomām un diskusijām
1.No cik procentiem ūdens sastāv cilvēka ķermenis?
_______________________________________________________________________________________________________________
2.Nosauciet dažus medicīniski pierādītus ieguvumus, ko dod ūdens dzeršana!
_______________________________________________________________________________________________________________
3.Kādēļ mums nevajadzētu dzert ūdeni maltīšu laikā?
_______________________________________________________________________________________________________________
4.Sastādiet sarakstu ūdens dzeršanai, lai iznāktu vismaz sešas glāzes dienā.
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
5.Uzskaitiet dažus ūdens peldes ieguvumus!
_______________________________________________________________________________________________________________
Lūgšana
Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet šīs dienas materiālu.
Lūdziet kopā ar savu partneri:
1. Lai Dievs krista jūs ar Savu Svēto Garu.
2. lai Dievs nestu atdzimšanu gan jūsu, gan visas Savas draudzes dzīvē,
3. lai Dievs jums palīdzētu atcerēties izdzert pietiekoši daudz ūdens katru dienu,
4. par cilvēkiem, kuri ierakstīti jūsu lūgšanu sarakstā.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru