Šī 40 dienu lūgšanu svētbrīžu grāmata nr. 3, ir trešā 40 dienu lūgšanu materiāla sērijā. Šīs grāmatas mērķis ir sagatavot Dieva draudzi Kristus otrajai atnākšanai, kā arī, sagatavojoties šim brīnišķīgajam notikumam, uzrunāt citus. Šāda sagatavošanās sākas ar to, ka draudzes locekļi apņemas pavadīt 40 dienas lūgšanu svētbrīžos, lai attīstītu ciešākas personiskas attiecības ar Jēzu Kristu, tai pašā laikā uzrunājot piecus cilvēkus, kurus Kungs būs ielicis viņu sirdīs, lai par tiem katru dienu lūgtu.
Kādēļ pievērst uzmanību veselībai?
Lūgšanu materiāls šajā grāmatā apskata (fiziskās, emocionālās un garīgās) veselības principus, kurus Dieva ļaudīm ir svarīgi saprast un pielietot savā dzīvesveidā pirms Kristus otrās atnākšanas. Elena Vaita par veselības tēmu rakstīja daudz un saistīja to ar pašu un citu sagatavošanu uz Kristus atgriešanos.
Sagatavojot ļaudis Kunga otrajai atnākšanai, jāpadara liels darbs, izplatot patiesību par veselības principiem. Mums jāmazina cilvēku ciešanas, izmantojot dabas līdzekļus, kurus Dievs mums sniedzis. Mums vajadzētu mācīt cilvēkiem, kā novērst slimības, paklausot dzīvības likumiem, un, darbojoties pie organisma dziedināšanas, mums vajadzētu izmantot katru iespēju darboties arī pie dvēseļu dziedināšanas.
Tādu metodi izmantoja arī Kristus. Viņš darbojās, lai atjaunotu gan fizisko, gan morālo Dieva tēlu cilvēkā. Caur mūsu vareno Dziedinātāju ikvienam iespējams sniegt gan fizisko, gan morālo veselību.”(Australasian Union Conference Record, June 1, 1900)
Apustulis Pāvils rakstīja: „Es jums lieku pie sirds, brāļi, Dieva žēlastības vārdā nodot sevi pašus par dzīvu, svētu Dievam patīkamu upuri: tas lai ir jūsu garīgais dievkalpojums. Un netopiet šai pasaulei līdzīgi, bet pārvēršaties, atjaunodamies savā garā, lai pareizi saprastu, kas ir Dieva griba: to, kas ir labs, tīkams un pilnīgs.” (Rom. 12:1,2)
Gan Vecā, gan Jaunā Derība mums dod padomus veselības jautājumos. Sātans zina, ka tas, kas ietekmē mūsu fizisko, emocionālo un garīgo stāvokli, kurā esam, veidos mūsu attiecības ar Dievu. Slikti veselības ieradumi kavēs mūs no „atjaunošanas savā garā”, kuru Kungs vēlas mūsos veikt.
Dievs uz mums runā caur mūsu domām. Tādā veidā jebkas, kas to ietekmē, maina Dieva teikto mums un Viņa atstāto iespaidu un mūsu dzīvē. Slikti veselības ieradumi traucē garīgai piepūlei un galu galā ierobežo Dieva spējas pārveidot mūsu dzīves. Šis materiāls centīsies palīdzēt lasītājiem labāk izprast veselības likumus, lai tos pastāvīgi un gudri piemērotu savā dzīvē.
Nodaļās, kurās stāstīts par dažādiem noteikta dzīvesveida faktoru ieguvumiem, esmu izmantojis vairākus materiālus, kuri pieejami mūsu konfesijai. Baznīcai ir pieejamas daudz labas veselības un sporta programmas, kuras var izmantot gan draudzē, gan sabiedrībā. Es jums ieteiktu sazināties ar savas konferences veselības kalpošanas vadītāju, lai iegūtu vairāk informāciju par veselības un sporta programmām, kuras būtu vislabāk piemērotas jūsu noteiktajai draudzei.
Sagatavojoties Kristus otrajai atnākšanai, veselības kalpošanai ir svarīga loma evaņģēlija virzīšanai uz priekšu. Elena Vaita to sauca par vēsts labo roku. „Atkal un atkal man ir ticis norādīts, ka medicīnas misijas darbam ir jābūt tādā pat saiknē ar trešā eņģeļa vēsts darbu, kāda ir rokai ar ķermeni. Dievišķā Prāta vadībā tiem vienoti jādarbojas, sagatavojot ceļu Kristus atnākšanai. Patiesības ķermeņa labajai rokai ir jābūt pastāvīgi aktīvai, pastāvīgi jādarbojas, un Dievs to stiprinās. Bet tas nav jāuzskata par ķermeni. Tajā pašā laikā ķermenis nedrīkstētu sacīt rokai: „Man tevis nevajag”. Lai darītu aktīvu, enerģisku darbu, ķermenim roka ir vajadzīga. Abiem ir tiem noteiktais darbs, un katrs cietīs lielu zaudējumu, ja strādās neatkarīgi viens no otra.” („Liecības draudzei”, 288. lpp)
Divkārša svētība
Ja jūs vēlaties attīstīt ciešākas attiecības ar Jēzu, gatavojoties Viņa drīzajai nākšanai, un vēlaties uzrunāt tos, kuri vai nu reiz ir zinājuši Dieva Vārda patiesību un nu ir nomaldījušies, vai nekad nav zinājuši brīdinājuma vēsti, ko Viņš dod, lai sagatavotu pasauli Kristus drīzajai nākšanai, tad šis 40 dienu lūgšanu materiāls ir piemērots tieši jums. Cilvēki jūsu lūgšanu sarakstā var būt ģimenes locekļi, draugi, darbabiedriu.c. Tiem vajadzētu būt cilvēkiem, kuri dzīvo jūsu rajonā, lai nākamo 40 dienu laikā jūs viņus varētu uzaicināt uz draudzi. Uzrakstiet viņu vārdus zemāk:
1. ________________________________
2. ________________________________
3. ________________________________
4. ________________________________
5. ________________________________
Lūdziet par šiem cilvēkiem katru dienu, atsaucoties uz zemāk minētajām rakstu vietām (ņemtas no The Praying Church Sourcebook, 128., 129. lpp):
· lai Dievs viņus velk tuvāk Sev (Jāņa 6:44);
· lai viņi vēlētos iepazīt Dievu (Ap.d. 17:27);
· lai viņi ticētu Dieva Vārdam (1. Tesal. 2:13);
· lai sātana nolūks novest tos no patiesības, tiktu aizkavēts un lai viņa iespaids to dzīvēs tiktu „apgāzts” (skat. 2. Kor. 4:4; 10:4, 5);
· lai Svētais Gars viņos darbotos (Jāņa 16:8-13);
· lai viņi atgrieztos no grēkiem (Ap.d. 3:19);
· lai viņi ticētu Kristum kā savam Pestītājam (Jāņa 1:12);
· lai viņi paklausītu Kristum kā savam Kungam (Mateja 7:21);
· lai viņi iesakņotos un pieaugtu Kristū (Kol. 2:6, 7)
Lūgšanās pārdomājiet vēl šos ieteikumus, lai saprastu, ko Kungs vēlas, lai jūs darītu, lai nākamajās 40 dienās uzrunātu tos, kas ir jūsu lūgšanu sarakstā. Pēc Kunga vadības pievienojiet sarakstam vēl citus punktus.
1. Pazvaniet, lai pateiktu, ko jūs viņos novērtējiet.
2. Nosūtiet kartīti tajā daloties tajā, ko Dievs jūsu sirdīs būs ielicis viņiem pateikt.
3. Nosūtiet viņiem kādu iedrošinošu literatūru.
4. Pazvaniet viņiem un kopā ar viņiem lūdziet.
5. Uzaiciniet viņus apciemot jūs savās mājās uz kādu maltīti.
6. Uzaiciniet viņus kopā ar jums papusdienot.
7. Nosūtiet dzimšanas dienas kartīti.
8. Nosūtiet kartīti parādot iedrošinājumu.
9. Aiznesiet viņiem kaut ko, ko jūs esat pagatavojuši vai uzcepuši.
10. Uzaiciniet viņus sastādīt jums kompāniju iepērkoties, ejot uz muzeju utt.
11. Kad nepieciešams, nosūtiet kartīti ar atveseļošanos [vēlējumiem] vai līdzjūtību.
12. Kad tas ir piemēroti, uzdāviniet viņu bērnam dzimšanas kartīti un dāvanu.
13. Uzaiciniet viņus kopā ar jums apmeklēt draudzi.
14. Piemērotā brīdī jautājiet, vai viņi vēlētos saņemt Bībeles stundas.
15. __________________________________
16. __________________________________
17. __________________________________
18. __________________________________
19. __________________________________
20. __________________________________
Ja jūsu draudze šo 40 dienu nobeigumā plāno apmeklētāju sabatu un/vai evaņģelizācijas sanāksmes, uzaiciniet uz šiem pasākumiem tos, kas ir jūsu lūgšanu sarakstā.
Zemāk ierosināts sveiciens, sazinoties ar cilvēkiem jūsu lūgšanu sarakstā, lai informētu tos par to, ka nākamās 40 dienas jūs par viņiem lūgsiet. Tad pajautājiet viņiem, par ko viņi vēlētos, lai jūs lūdzat. Šīs 40 dienas kļūs par divkāršu svētību – svētību jums pašiem un tiem, kurus vēlaties uzrunāt.
Ierosinātais sveiciens cilvēkam lūgšanu sarakstā
Sveiks/a, (interesenta vārds)!
Šeit (jūsu vārds) .
Manā draudzē šobrīd pievērš īpašu uzmanību lūgšanām, un aicina izvēlēties piecus cilvēkus, par kuriem nākamās 40 dienas lūgt. Es esmu izvēlējies Tevi kā vienu no pieciem, par kuriem lūgt.
Par ko Tu vēlētos, lai es īpaši Tavā labā lūdzu (piemēram, ģimene, darbs, veselības jautājumi utt.)?
(Pierakstiet, par ko viņi vēlētos, lai jūs lūdzat.)
Es augsti novērtēju iespēju nākamās 40 dienas lūgt par Tavām vajadzībām.
Paldies, (interesenta vārds); sazināsimies.
Lūgšanas galvenā loma
Lūgšana ir visvarenākais spēks uz zemes. Tā ir ļoti svarīga cilvēka personīgajā garīgajā izaugsmē, un tā ir visiedarbīgākais līdzeklis, kā mantot cilvēkus Kristum. Attiecībā uz lūgšanu un kristieša garīgo izaugsmi Elena Vaita rakstīja: „Lūgšana ir dvēseles elpa. Tā ir garīgā spēka noslēpums. To nevar aizstāt ar nevienu citu žēlastības līdzekli un nekādā citā veidā nav iespējams saglabāt dvēseles veselību, kā vien ar lūgšanu. Lūgšana sirdi ved tūlītējā saskarē ar dzīvības Avotu, un stiprina garīgās pieredzes cīpslas un muskuļus. Atstājiet novārtā lūgšanu vingrinājumus vai arī iesaistieties lūgšanā spazmatiski, šad un tad, kad vien tas šķiet ērti, un jūs zaudēsiet saikni ar Dievu. Garīgās spējas zaudēs dzīvīgumu, garīgā pieredze būs nevesela, un tai trūks enerģijas.” („Evaņģēlija Kalpi”, 254., 255. lpp)
Viņa arī apzinājās lūgšanas nepieciešamību, vedot pie Kristus citus. „[..] jums jādarbojas dvēseļu labā caur daudz lūgšanām, jo tas ir vienīgais veids, kā jūs varat uzrunāt sirdis. Tas nav jūsu darbs, bet gan Kristus darbs, kurš ir jums blakus, kas iespaido sirdis.” („Evangelism”, 342. lpp) „Kungs uzklausīs mūsu lūgumus par dvēseļu atgriešanos” („Vēstis Jaunatnei” 203.lpp)
Apsverot ierosinātos veidus, kā uzrunāt tos, par kuriem jūs lūdzat, jūs ne tikai lūgsiet par viņiem, bet arī darbosieties, lai vestu viņus tuvāk Kristum un Viņa draudzei. Dievs svētīs jūsu pūles, jums lūdzot un uzrunājot tos, kas ir jūsu lūgšanu sarakstā. Viņš jūs izmantos ne tikai lai vestu citus pie Kristus, bet arī jūs paši kļūsiet Viņam tuvāki. Elena Vaita šo divkāršo svētību saprata rakstot: „Darbojoties un meklējot atbildi uz savām lūgšanām, jūs sapratīsiet, ka Dievs pats Sevi jums atklās [..]. Sāciet tiekties augstāk un augstāk jau tagad. Augstāk par pievilcīgajām zemes lietām novērtējiet debesu lietas [..]. Mācieties, kā lūgt, mācieties kā nest skaidru un gudru liecību, un Dievs paaugstinās Sevi jūsos.” (The Upward Look, 256. lpp) „Viņu neatlaidīgās lūgšanas vedīs dvēseles pie krusta. Jēzus, kopā ar ļaužu pašuzupurīgajiem pūliņiem, uzrunās to sirdis, veicot brīnumus un mantojot dvēseles. („Liecības draudzei” 7. sējums, 27, 28. lpp)
Lai saprastu, kas lūgšanās ir svarīgākais, jūs katras dienas materiāla beigas atradīsiet sadaļu lūgšanu iespējas. Tajā sniegti padomi saistībā ar katras dienas tēmu, uz ko koncentrēties savā lūgšanā un kā lūgt par tiem, kas ir jūsu lūgšanu sarakstā.
Sadraudzība
Dievs kristiešu sadraudzību radīja, lai palīdzētu Saviem bērniem gūt uzvaru pār kārdinājumiem un personīgi garīgi pieaugt. Mēs netikām radīti, lai pastāvētu vieni. Pāvils saka, ka mums vienam par otru ir jālūdz. (Efeziešiem 6:18) Jānis saka, ka Dievs mūs ir aicinājis būt sadraudzībā (1. Jāņa 1:3), un Kristus ir sacījis, ka Viņš īpašā veidā ir klāt tur, kur divi vai trīs ticīgie ir kopā sadraudzībā (Mateja 18:20) Tādēļ tas ir ļoti ieteicams, lai jūs izvēlētos kādu brāli vai māsu Kristū, ar kuru ikdienas pārrunātu noteiktās dienas lasījumu, un lūgtu viens par otru un tiem, kurus jūs vēlaties mantot Kristum. Tas var tikt darīts ar telefona palīdzību vai personiski.
Vērsiet savu uzmanību uz Svētā Gara kristību
Pēc Savas augšāmcelšanās Jēzus Saviem mācekļiem sacīja, ka, pirms viņi ietu pasludināt evaņģēliju pasaulei, tiem jāsaņem Svētā Gara kristību. „Un, tos sapulcinājis, Viņš tiem pavēlēja neaiziet no Jeruzālemes, bet gaidīt Tēva apsolījumu, ko jūs, tā Viņš sacīja, no Manis esat dzirdējuši. Jo Jānis gan ir kristījis ar ūdeni, bet jūs tiksit kristīti ar Svēto Garu pēc nedaudz dienām [..]. Bet jūs dabūsit spēku, kad Svētais Gars būs nācis pār jums, un būsit Mani liecinieki kā Jeruzālemē, tā visā Jūdejā un Samarijā un līdz pašam pasaules galam.” (Apustuļu darbi 1:4-8)
Lai gan pēdējos trīs ar pusi gadus viņi ik dienu bija pavadījuši ar Kristu un bija redzējuši un piedalījušies kalpošanas brīnumos, viņi vēl nebija gatavi par Viņu liecināt. Viņiem bija jāsaņem „spēks”. Pēc tam, kad viņi bija piedzīvojuši Svētā Gara kristību, kas notika Vasarsvētku dienā, viņiem vairāk kā iepriekš tika dota iespēja liecināt par Kristu. „Kad Vasarsvētku diena bija atnākusi, visi bija sapulcējušies vienā vietā; un piepeši no debesīm nāca rūkoņa, it kā stiprs vējš pūstu, un piepildīja visu namu, kur tie sēdēja, un viņiem parādījās it kā uguns mēles, kas sadalījās un nolaidās uz ikvienu no tiem, un visi tika piepildīti ar Svēto Garu un sāka runāt citās mēlēs, kā Gars tiem deva izrunāt.” (Apustuļu darbi 2:1 – 4)
Tādēļ, ka Svētā Gara kristība, saukta arī par Gara piepildījumu, ir tik ļoti svarīga mūsu personīgajai garīgajai izaugsmei un mūsu liecināšanai citiem, jūs ievērosiet, kā šī svarīgā mācība caurvij visu lūgšanu materiālu. Jums būs iespēja vēl labāk saprast un piedzīvot Bībeles mācību par Svētā Gara kristību, kā arī ieraudzīt tās saikni ar citām svarīgām Bībeles mācībām.
Izvēloties piedalīties 40 dienu lūgšanu svētbrīžos ikdienas, jūs uzsāksiet brīnumainu un svētīgu piedzīvojumu kopā ar To Kungu. Jūs piedzīvosiet dziļākas attiecības ar Kristu, jūsu fiziskā veselība, piemērojot paskaidrotos veselības principus, uzlabosies un jūs ieraudzīsiet, ka Kungs jūs izmanto, lai, sagatavojoties Viņa drīzajai atnākšanai, citus vestu tuvāk Sev. Esot sadraudzībā ar savu lūgšanu partneri un citiem, kas piedalās 40 dienu lūgšanu ceļojumā, jūs iegūsiet dziļāku kristiešu mīlestību un vienotību ar ticīgajiem līdzcilvēkiem, kam būs ļoti nozīmīga loma arī jūsu personīgajā garīgajā izaugsmē.
Lai šis 40 dienu lūgšanu materiāls būtu jums pēc iespējas lielāks ieguvums, mēs iesakām ar to sākt savu dienu. Tas var likt piecelties mazliet agrāk, bet šīs pūles tiks labi atalgotas. Ja jūs lūgsiet Kungu jūs pamodināt, lai ar Viņu varētu pavadīt īpaši labu laiku, Viņš jūsu lūgšanu dzirdēs un atbildēs. Attiecībā uz Kristus ikdienas svētbrīžiem Elena Vaita rakstīja: „Ik dienu Viņš saņēma jaunu Svētā Gara kristību. Dienas agrajās stundās Kungs Viņu uzmodināja no miega, un Viņa dvēsele un lūpas tika svaidītas ar žēlastību, ko Viņš varētu sniegt citiem.” („Kristus līdzības”,139. lpp.)
Ja jūs Viņam lūgsiet, Viņš to pašu darīs arī jums. Gatavojoties katrai jaunai dienai, Viņš ilgojas svaidīt jūs ar Savu Garu. Šis 40 dienu lūgšanu materiāls ir veidots tieši tam, lai veicinātu ikdienas svaidījumu ar Svēto Garu personiskai garīgajai izaugsmei un liecināšanai par Kristu.
Citi resursi
Ja jūs lūgšanu materiālu izmantojiet, lai 40 dienu beigās sagatavotos apmeklētāju sabatam, evaņģelizācijas sanāksmei vai veselības grupām, tad šīm lietām jābūt svarīgākajām jūsu ikdienas lūgšanu dzīvē. Lai palīdzētu novadīt šādu programmu draudzes vidē, interneta vietnē www.40daysdevotional.com ir pieejama apmācība. Daudzas draudzes šo materiālu izmanto tādā veidā, un tas veiksmīgi sagatavo garīgi evaņģelizācijas sanāksmēm, tas arī palīdz palielināt ļaužu skaitu apmeklētāju sabatos un evaņģelizācijas sanāksmēs, kas tiek organizētas šo 40 dienu beigās.
Piezīme: informācija par to, kā novadīt 40 dienu lūgšanu svētbrīžus un lūgšanu programmu jūsu draudzē, ir pieejama www.40daysdevotional.com. Ir iespējams lejupielādēt bezmaksas apmācību materiālu.
Šie 40 dienu svētbrīži tiek sagatavoti, lai strādātu kopā ar Light America Mission (Misija – Apgaismo Ameriku)programmu personīgai garīgajai izaugsmei, pētot Dieva Vārdu un pavadot laiku lūgšanās, apmācībai un sabiedrības aizsniegšanai, lai līdzdalītu triju eņģeļu vēstis.
Sagatavojot ļaudis Kunga otrajai atnākšanai, jāpadara liels darbs, izplatot patiesību par veselības principiem. Mums jāmazina cilvēku ciešanas, izmantojot dabas līdzekļus, kurus Dievs mums sniedzis. Mums vajadzētu mācīt cilvēkiem, kā novērst slimības, paklausot dzīvības likumiem, un, darbojoties pie organisma dziedināšanas, mums vajadzētu izmantot katru iespēju darboties arī pie dvēseļu dziedināšanas. (Australasian Union Conference Record, June 1, 1900)
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru