Vakardienas materiālā mēs redzējām, ka Jaunajā Derībā pielūgsme iekļauj visu, ko mēs darām. Mēs pagodinām Dievu, paklausot Viņa atklātajai gribai. Tādēļ ievērojot Dieva veselības principus, mēs patiesībā Viņu pielūdzam.
Vecajā Derībā pielūgsme nozīmēja upuru dāvanas Dievam. Kungs Israēlam pastāstīja par dažādiem upuriem, ko Viņš pieņemtu kā pielūgsmi. Jau no paša sākuma bija svarīga pareiza upurēšana, jo tā atklāja cilvēka attieksmi pret Dievu. Paklausība vai nepaklausība Viņa norādījumiem attēloja, vai pielūdzējs Viņam parādīja bijību un cieņu.
Mēs to varam redzēt Kaina un Ābela Dieva pielūgsmē. Ābels pagodināja Kungu ar upuri, kas bija pēc Viņa atklātās gribas. Kains – nē. Svētie Raksti mums pastāsta, kā Dievs uzlūkoja šo divu vīru pielūgsmi. „Pēc kāda laika Kains nesa no zemes augļiem upuri Tam Kungam, un arī Ābels nesa upuri no avju pirmdzimušiem un no viņu taukiem. Un Tas Kungs uzlūkoja Ābelu un viņa upuri. Bet Kainu un viņa upuri Dievs neuzlūkoja [..]” (1. Mozus 4:3-5)
Šeit mēs redzam, ka Dievam ir svarīgi, kā mēs Viņu pielūdzam. Kains neievēroja tā Kunga norādījumus nākt Viņa priekšā pielūgsmē ar dzīvnieka upuri.
Vecās Derības dzīvnieku upurēšanas sistēma beidzās pie krusta. Šodien Jēzus Kristus ir mūsu upura jērs. Tomēr Jaunajā Derībā ir sacīts, ka mums vēl joprojām Dievam ir jāpienes upuris – nevis dzīvnieks, bet sevi pašus. „Es jums lieku pie sirds, brāļi, Dieva žēlsirdības vārdā nodot sevi pašus par dzīvu, svētu, Dievam patīkamu upuri, tā lai ir jūsu garīgā kalpošana.” (Rom. 12:1)
Dievs ir saprotami izskaidrojis, kāds upuris mums Viņam jāpienes šodien. Mums sevi pašus ir jānodod Viņam kā dzīvu upuri.
Ko tas mums stāsta par to, kādā stāvoklī ir jābūt mūsu ķermeņiem, kad mēs tos pienesam Dievam? Vecajā Derībā upurētajam dzīvniekam bija jābūt nevainojamam. (2. Mozus 12:5) Dievam bija jāsaņem tikai pats labākais.
Mums savi ķermeņi Dievam ir jāpienes vislabākajā iespējamajā stāvoklī. Pienest viņam jebko mazāku [nozīmē] parādīt Viņam necieņu un patiesībā pielūgt Viņu tādā pat veidā, kā to darīja Kains. Tādēļ mums Dieva veselības padomi ir jāuztver nopietni. Mūsu veselības paradumi visvairāk noteiks to, kādu ķermeni mēs Viņam pienesīsim.
Šādi saprotot patiesu pielūgsmi un upuri, kāds mums jāpienes Dievam, mēs labāk varam saprast, kādēļ ir svarīgi uzzināt par mūsu esamības likumiem un to pielietošanu savā ikdienā.
Atklāsmes grāmatas pēdējo dienu trīs eņģeļi sauc Dieva ļaudīm „pielūgt To, kas radījis debesis un zemi, jūru un ūdens avotus”. (Atkl. 14:7) Jēzus sacīja, ka tie, kas būs gatavi sastapties ar viņu, pielūgs Dievu garā un patiesībā (Jāņa 4:24) un „nodot sevi pašus par dzīvu, svētu, Dievam patīkamu upuri”. (Rom. 12:1) Dievs pagodinās viņu pielūgsmi un svētīs tos ar labu veselību. Viņu veselība būs svarīgs faktors viņu uzvarā un uzticībā Jēzum beigu krīzes laikā uz zemes.
Jautājumi pārdomām un diskusijām
1. Kādēļ Dievs pieņēma Ābela, nevis Kaina upuri?
_______________________________________________________________________________________________________________
2. Cik svarīgi Dievam ir tas, kā mēs Viņu pielūdzam?
_______________________________________________________________________________________________________________
3. Ko Jaunā Derība mums māca par to, kas mums jāpienes Dievam par upuri?
_______________________________________________________________________________________________________________
4. Ko atklāj mācība, ka mums jāpienes sevi pašu kā dzīvu upuri Dievam, kādā stāvoklī mūsu ķermeņiem ir jābūt?
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
5. Kāda nozīme ir Dieva veselības likumiem mūsu upura dāvanā Dievam šodien?
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
6. Vai domājat, ka cilvēka veselība būs svarīga tieši pirms Jēzus atnākšanas?
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Lūgšana
Piezvaniet savam/-i lūgšanu partnerim/-ei un pārrunājiet ar viņu šīs dienas materiālu.
Lūdziet kopā ar savu lūgšanu partneri/-u:
1. lai Dievs jūs kristī ar Savu Svēto Garu.
2. lai Dievs palīdz jums saprast un pielietot Viņa veselības principus, lai jūs savās dzīvēs varētu pielūgt un pagodināt Viņu vēl vairāk.
3. par cilvēkiem jūsu lūgšanu sarakstā.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru