34.diena: Bailes un veselība

Dieva Vārds dod mums padomu neļauties bailēm. „Nebīsties, jo Es esmu ar tevi! Neatkāpies, jo Es esmu tavs Dievs! Es tevi stiprinu, Es tev arī palīdzu, Es tevi uzturu ar Savas taisnības labo roku! [..] Jo Es, Tas Kungs, tavs Dievs, daru stipru tavu labo roku, Es, kas tev saku: "Nebīsties, Es tev palīdzu!" (Jes.41:10-13)
Kad Jēzus ar mācekļiem vētras laikā atradās laivā Galilejas jūrā, Viņš, ņemot vērā apstākļus, kādos viņi atradās, uzdeva pārsteidzošu jautājumu: „Kam esat tik bailīgi, jūs mazticīgie?” (Mat.8:26)
Elena Vaita, komentējot Kristus reakciju uz dzīvību apdraudošo vētru, savā darbā „Laikmetu ilgas” (336.lpp., oriģ.) rakstīja: „Viņu kliedziens Jēzu pamodināja. Kad Viņu atkal izgaismoja jauns zibens uzliesmojums, tie redzēja Pestītāja sejā Debesu mieru; Viņa skatienā tie lasīja sirsnīgu, pašaizliedzīgu, mīlestību un, ar visu sirdi pievērsušies Viņam, mācekļi sauca: „Kungs, palīdzi mums, mēs grimstam!” Nekad nevienas dvēseles kliedziens nav palicis bez atbildes. Kad mācekļi satver airus, lai vēl pēdējo reizi mēģinātu glābties, Jēzus pieceļas. Vētrai trakojot un bangām gāžoties pār viņiem, Viņš stāv starp saviem skolniekiem, un Viņa seju izgaismo zibens. Jēzus paceļ roku, kas tik bieži darījusi žēlsirdības darbus, un saka trakojošajai jūrai: „Klusu, mierā!” Vētra apklust. Bangas saplok un norimst. Mākoņi sadalās un aizslīd, un iemirdzas zvaigznes. Laiva slīd pa mierīgu jūru. Tad, pievērsies saviem mācekļiem, Jēzus noskumis jautā: „Kam jūs esat tik bailīgi? Kā jums nav ticības?” Mācekļi klusē. Pat Pēteris nemēģina izteikt vārdos to godbijību, kas pilda viņa sirdi. Arī citas laivas, kas pavadīja Jēzu, bija pārcietušas šīs briesmas. Šausmas un izmisumu bija izjutuši visi braucēji, bet Jēzus pavēle šajā satricinājumā atkal ienesa mieru. Vētras brāzmas bija sadzinušas laivas tuvu kopā, tā ka visi braucēji kļuva par brīnuma aculieciniekiem. Vētrai sekojošajā klusumā bailes ātri aizmirsās, un ļaudis savā starpā sačukstējās: „Kas Tas tāds, ka pat vējš un jūra Tam paklausa?” Kad Jēzu pamodināja, lai Viņš stātos pretī vētrai, Pestītājs bija pilnīgi mierīgs. Viņa vārdos vai skatā nebija ne jausmas no bailēm, jo baiļu nebija Viņa sirdī. Bet ne jau dievišķās visspēcības dēļ Viņš palika mierīgs. Ne jau kā „zemes, jūras un debesu Kungs” Viņš varēja netraucēti dusēt. Nē, šo varu Jēzus bija nolicis, jo Viņš saka: „Es no sevis nespēju darīt nekā.” (Jāņa 5:30) Viņš uzticējās Tēva visspēcībai. Jēzus mierīgi gulēja ticībā – ticībā Dieva mīlestībai un rūpēm – un tā vārda spēks, kas apklusināja vētru, bija Dieva spēks.”
Bailes ir nāvējošas mūsu fiziskajai, emocionālajai un garīgajai labklājībai. Medicīnas doktors Dons Kolberts (Don Colbert) savā darbā Deadly Emotions (95.lpp.) rakstīja, ka bailes ir saistītas ar virkni slimību, tajā skaitā sirds un asinsvadu slimībām, hipertoniju, gremošanas trakta slimībām, tādām kā kolīts, Krona slimību, kairinātas zarnas sindromu, čūlām, galvas sāpēm, ādas bojājumiem, tādiem kā psoriāze, ekzēmu un stresa pinnēm. Bailes var pavājināt cilvēka imūnsistēmu, un tas var novest pie biežām infekcijas slimībām un nāvējošu slimību attīstības. Bailes var būt par iemeslu sirdslēkmei un pat nāvei.
Pēdējās pasaules vēstures dienās bailes būs plaši izplatīta parādība. Jēzus sacīja, ka „cilvēkiem sirds pamirs izbailēs, gaidot lietas, kas nāks visā pasaulē: jo debesu stiprumi sakustēsies,” (Lūk.21:26) Atklāsmes grāmata norāda, ka baidīsies tie, kuri nebūs gatavi Jēzus atnākšanai. „Kas uzvar, tas to iemantos, un Es būšu viņa Dievs, un viņš būs Mans dēls. Bet bailīgajiem, neticīgajiem, apgānītājiem, slepkavām, netikļiem, burvjiem, elku kalpiem un visiem melkuļiem būs sava daļa degošā sēra uguns jūrā; tā ir otrā nāve.” (Atkl.21:7,8)
Bet tiem, kuri būs gatavi sastapties ar Jēzu, būs „sirdīs izlieta Dieva mīlestība ar Svēto Garu, kas mums dots.” (Rom.5:5) Katru dienu mums ir jāsaņem Svētā Gara kristība. Tādēļ visas bailes izgaisīs. Kādēļ? Tādēļ, ka „baiļu nav mīlestībā, bet pilnīgā mīlestība aizdzen bailes, jo bailēm ir mokas; kas baiļojas, nav sasniedzis pilnību mīlestībā.” (1.Jāņa 4:18)
Komentējot turpmāko notikumu gaitu vētrā, Elena Vaita piezīmēja: „Kā Jēzus dusēja, paļaudamies uz Tēva rūpēm, tā mums vajadzētu būt mierīgiem, apzinoties, ka esam Glābēja ziņā. Ja mācekļi būtu Viņam uzticējušies, tie būtu mierīgi. Bailes briesmu brīdī parādīja viņu neticību. Nopūlēdamies ar sevis glābšanu, tie aizmirsa Jēzu, un tikai tad, kad tie izmisuši, uz saviem spēkiem vairs necerēdami, vērsās pie Viņa, Viņš varēja palīdzēt. Cik bieži mēs piedzīvojam to pašu, ko mācekļi! Kad uzbrūk kārdināšanu vētras un šaudās briesmīgi zibeņi, kad viļņi veļas mums pāri, mēs vieni paši cīnāmies ar šo stihiju, aizmirsdami, ka ir Kāds, kurš spēj palīdzēt. Mēs paļaujamies uz saviem spēkiem, līdz cerība ir zudusi, un mēs jau ejam bojā. Tad atceramies Jēzu, bet, saucot pēc glābšanas, mēs nesauksim veltīgi. Kaut gan Pestītājs skumji pārmet mūsu neticību un paļaušanos uz sevi, tomēr Viņš nekad neatstāj mūs bez nepieciešamās palīdzības. Neatkarīgi no tā, vai esam uz sauszemes vai jūras, ja mūsu sirdīs ir Pestītājs, mums nav ko baidīties. Dzīva ticība Glābējam nomierinās dzīves jūru un izglābs mūs no briesmām tādā veidā, kādu Viņš atzīs par labu.” (Laikmetu ilgas, 336.lpp.)


Jautājumi pārdomām un diskusijām
1.Kādas baiļu sekas jūs varat nosaukt?
_______________________________________________________________________________________________________________
2.Ko bailes atklāj par mūsu attiecībām ar Dievu?
_______________________________________________________________________________________________________________
3.Kā var raksturot cilvēkus, kuri nav gatavi sagaidīt Jēzus atgriešanos?
_______________________________________________________________________________________________________________
4.Kādēļ tie, kuri būs gatavi sagaidīt Jēzu, nebaidīsies?
_______________________________________________________________________________________________________________
5.Kas mums būtu jādara, lai nebaidītos?
_______________________________________________________________________________________________________________
Lūgšana
Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet šīs dienas materiālu.
Lūdziet kopā ar savu partneri:
1. Lai Dievs krista jūs ar Savu Svēto Garu.
2. Lai Dievs palīdzētu jums un jūsu ģimenei grūtos brīžos Viņam uzticēties un nevis nodoties bailēm.
3. Lūdziet par jūsu lūgšanu sarakstā iekļautajiem cilvēkiem.


























Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru