Bībele mūs māca: „Es jums lieku pie sirds, brāļi, Dieva žēlsirdības vārdā nodot sevi pašus par dzīvu, svētu Dievam patīkamu upuri, tā lai ir jūsu garīgā kalpošana. Un netopiet šai pasaulei līdzīgi, bet pārvērtieties, atjaunodamies savā garā, lai pareizi saprastu, kas ir Dieva griba: to, kas ir labs, tīkams un pilnīgs.” (Rom.12:1,2)
Tas nozīmē, ka mēs nedrīkstam atļauties nekādus ieradumus, kas varētu negatīvi ietekmēt mūsu veselību, fiziski, emocionāli vai garīgi. Rakstos nav konkrētu padomu attiecībā uz tabaku, jo Bībeles laikos tā nebija problēma. Tomēr princips nodot Dievam savu miesu tik veselīgā stāvoklī, cik vien iespējams, ietver atteikšanos no visa kaitīgā mūsu veselības, kas noteikti nozīmē arī tabakas lietošanu. E.Vaita ieņēma stingru nostāju pret to. „Tabaka ir lēna, mānīga inde un tās radīto piesārņojumu ir grūtāk izvadīt no organisma nekā to, ko rada alkoholiskie dzērieni.” (Liecības draudzei, 3.sēj., 569.lpp)
Tajā pašā grāmatā viņa raksta „tabakas lietošana ir ieradums, kas bieži iespaido nervu sistēmu daudz spēcīgāk nekā alkohola lietošana. Tā sasaista upuri daudz spēcīgākās verdzības važās nekā reibinošais kauss; šo ieradumu ir daudz grūtāk uzvarēt. Daudzos gadījumos ķermenis un prāts ir daudz pamatīgāk saindēts ar tabakas lietošanu nekā ar spirtotajiem dzērieniem, jo tā ir daudz izsmalcinātāka inde.” (turpat, 562.lpp)
Viņa norādīja, ka tā negatīvi ietekmē cilvēka attiecības ar Dievu. „Tabaka, lietota jebkādā formā, atsaucas uz organismu. Tā ir lēna inde. Tā ietekmē smadzenes un notrulina uztveres spējas, tā ka prāts vairs nevar skaidri saprast garīgas lietas, īpaši tās patiesības, kuras veicinātu šī sliktā ieraduma labošanu. Tie, kuri lieto tabaku jebkurā formā, nav tīri Dieva priekšā. Ar šādu pretīgu ieradumu viņiem ir neiespējami pagodināt Dievu savā miesā un garā, kas pieder Viņam. Un, kamēr viņi lieto lēnās un drošās indes, kuras grauj viņu veselību un sabojā prāta spējas, Dievs nevar atzīt viņus par labiem. Dievs var būt žēlīgs pret viņiem, kamēr viņi nododas šim postošajam ieradumam, nezinot, kādu kaitējumu tas viņiem nodara, bet, kad šis jautājums ir atklāts viņiem pareizajā gaismā, viņi ir vainīgi Dieva priekšā, ja turpina ļauties tam.” (Counsels on Health,p.81)
Viņa pat norādīja, ka tabaka vājina organisma spēju izveseļoties. „Dieva dziedinošais spēks atklājas visā dabā. Ja cilvēks sagriež miesu vai salauž kaulu, organisms nekavējoties sāk dziedināt ievainojumu un tādā veidā saglabā cilvēka dzīvību. Bet cilvēks var nostādīt sevi tādā stāvoklī, kur organisms tiek kavēts tā, ka tas nevar izdarīt savu darbu [..]. Ja tiek lietota tabaka,[..] organisma dziedinošais spēks tiek vājināts lielākā vai mazākā mērā.” (Medical Ministry,p.11)
Medicīnas zinātne skaidri atklāj tabakas lietošanas briesmas. Tā paaugstina vēža, augsta asinsspiediena, insulta un sirdsslimību attīstības risku. Tabakas dūmu ieelpošana izraisa plaušu vēzi, sinusa slimību un hronisku obstruktīvu plaušu slimību. Daudzi pīpju smēķētāji uzskata, ka viņu pīpēšana ir mazāk kaitīga. Taču pētījumi parāda, ka viņiem ir paaugstināts risks saslimt ar plaušu, balsenes, rīkles, barības vada, aizkuņģa dziedzera un taisnās zarnas vēzi. Viņiem ir arī lielāka iespējamība saslimt ar koronārās artērijas slimību, emfizēmu, hronisku bronhītu un insultu.
Pēc katrām astoņām dienām, kad cilvēks smēķē, tiek zaudēta viena dzīves diena. Bet smēķēšanas atmešana jebkurā vecumā atnes veselības svētības. Pētījumi rāda, ka tie, kuri atmet smēķēšanu pirms 50 gadu vecuma, samazina risku nomirt tuvākajos 15 gados par 50%.
Fakti ir skaidri. Tabakas lietošana ietver nopietnus draudus fiziskajai veselībai. E.Vaita atgādināja mums, ka tā negatīvi ietekmē mūsu attiecības ar Dievu, jo nelabvēlīgi iedarbojas uz prātu. Mūsu prāts ir līdzeklis, kuru Dievs izmanto, lai ar mums sazinātos un ietekmētu mūsu izturēšanos. Tādēļ tie, kuri ir gatavi Kristus atnākšanai, neaizskars tabaku, jo viņi apzinās, ka tās lietošana darīs viņus nespējīgus izveidot attiecības ar Dievu, kas ir nepieciešamas, lai viņi varētu uzvaroši iziet cauri pēdējai krīzei un stāties Kristus priekšā visā Viņa godībā, kad Viņš atgriezīsies.
Jautājumi pārdomām un diskusijām
1.Ko E. Vaita saka par tabakas lietošanu?
_______________________________________________________________________________________________________________
2.Kāda Bībeles mācība vadītu kristiešus izvēlēties nelietot tabaku?
_______________________________________________________________________________________________________________
3.Nosauciet dažus medicīniski pierādītus tabakas lietošanas draudus!
_______________________________________________________________________________________________________________
4.Kādēļ tiem, kuri gatavojas Kristus otrajai atnākšanai, nevajadzētu lietot tabaku?
_______________________________________________________________________________________________________________
5.Kā tabakas lietošana ietekmē cilvēka attiecības ar Dievu?
_______________________________________________________________________________________________________________
Lūgšana
Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet šīs dienas materiālu.
Lūdziet kopā ar savu partneri:
1. Lai Dievs krista jūs ar Savu Svēto Garu.
2. lai Dievs palīdz jums un jūsu ģimenei atturēties no tabakas lietošanas, lai jūs iegūtu tādas attiecības ar Viņu, kādas Viņš vēlas, lai jums būtu.
3. par cilvēkiem, kuri ierakstīti jūsu lūgšanu sarakstā.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru