29.diena: Gavēšana un fiziskā veselība

Gavēšana ir nepieciešama ne tikai, lai mēs būtu stiprāki garīgi, bet tā uzlabo arī mūsu fizisko veselību. E. Vaita rakstīja: „Ir daži, kuri iegūtu vairāk labuma ar atturēšanos no ēdiena vienu vai divas dienas nedēļā nekā no jebkāda daudzuma ārstēšanas vai medicīniskiem ieteikumiem. Gavēšana vienu dienu nedēļā sniegtu viņiem neskaitāmas svētības.” (Counsels on Diet and Foods,189.lpp)
Laba veselība spēlē svarīgu lomu mūsu spējā labāk dzirdēt Dieva balsi un uzvarēt ienaidnieku. Viss, kas negatīvi ietekmē miesu, nelabvēlīgi iedarbojas arī uz prātu. Tieši caur prātu Dievs sazinās ar mums. Tātad, jo skaidrāks mūsu prāts, jo labāka sazināšanās starp mums un Dievu. Šī iemesla dēļ, sātans šodien uzbrūk vīriešu, sieviešu un jauniešu prātiem. Esmu pārliecināts, ka ir viens galvenais iemesls, kādēļ viņš ir pārplūdinājis mūsu sabiedrību ar prātu izmainošām narkotikām un citām vielām, kā arī ar aktivitātēm, kas izkropļo smadzenes un to funkcionēšanu.
E.Vaita paplašināja tradicionālo gavēšanas definīciju: „Īstā gavēšana, kura būtu ieteicama visiem, ir atturēšanās no katra veida uzbudinošiem ēdieniem, un pareiza vienkārša un pilnvērtīga uztura lietošana, kuru Dievs tik bagātīgi ir nodrošinājis. Cilvēkiem vajadzētu mazāk domāt par laicīgo uzturu, ko viņi ēdīs un dzers, un daudz vairāk attiecībā uz ēdienu no debesīm, kas piešķirs toni un dzīvīgumu visiem reliģiskajiem piedzīvojumiem.” (Medical Misionary, 283.lpp)
Lielākais labums no gavēšanas ir organisma detoksikācija. Detoksikācija ir organisma process, kurā tiek neitralizētas vai izvadītas indīgās vielas caur zarnām, aknām, nierēm, plaušām, limfmezgliem un ādu. Gavēšana var paveikt to, tāpēc ka, kad cilvēks gavē, organisms ir spiests izmantot tauku rezerves, lai radītu enerģiju. Tauku rezerves satur toksīnus, kurus mēs uzņemam organismā dažādos veidos. Kad organisms sakarst, tā tauku krājumi tiek izmantoti enerģijai, tas atbrīvo toksīnus, un organisms var tos izvadīt.
Vēl viens labums no gavēšanas ir tas, ka tā veicina dziedināšanas procesus organismā. Enerģija nav vajadzīga barības sagremošanai un tiek novirzīta vielmaiņai un imūnsistēmai. Tas var izraisīt audzēju iznīcināšanu un rezultātā dot veselākas šūnas, audus un orgānus. Šis ir iemesls, kādēļ dzīvnieki pārstāj ēst, kad ir ievainoti, un cilvēkiem zūd apetīte noteiktu slimību gadījumos tādos kā gripa, gastrīts un tonsilīts (mandeļu iekaisums)
Gavēšanas laikā bieži rodas enerģijas pieplūduma sajūta, kā arī pieaug dzīvesprieks. Piemēram, laboratorijas žurkas, kuras baroja ar ļoti zemu kaloriju diētu, dzīvoja ievērojami ilgāk nekā tās, kuras baroja ar augstāku kaloriju diētu. Pētnieki uzskata, ka tas notika tādēļ, ka gavēšana samazina vielmaiņas ātrumu, uzlabo imūnsistēmu, rada produktīvu olbaltuma ražošanu, un palielina hormonu izstrādāšanu, tai skaitā arī pretnovecošanās hormona.
Gavēšana var uzlabot stāvokli reimatoīdā artrīta gadījumā, samazināt alerģiskās reakcijas tādas kā siena drudzis un astma, un samazināt tūsku ķermeņa lejasdaļā. Daudzos gadījumos tā var samazināt augstu asinsspiedienu. Turklāt gavēšana padara vieglāk uzvaramus kaitīgos ieradumus tādus, kā smēķēšana un alkohola lietošana, un pat palīdz ādai un acīm.
Laba fiziskā veselība spēlē svarīgu lomu cilvēka attiecībās ar Dievu. Gavēšana atnes gan garīgas, gan fiziskas svētības tiem, kuri izvēlas to praktizēt. Tas ir iemesls, kādēļ tie, kuri būs gatavi satikt Jēzu, būs ļaudis, kuri praktizēs gavēšanu.
Jautājumi pārdomām un diskusijām
1.Ko E.Vaita sacīja par gavēšanas fiziskajām svētībām?
_______________________________________________________________________________________________________________
2.Kā E.Vaita izvērš gavēšanas definīciju?
_______________________________________________________________________________________________________________
3.Kā gavēšanas fiziskās svētības palīdz kristiešiem garīgi?
_______________________________________________________________________________________________________________
4.Kādēļ tie, kuri būs gatavi satikt Jēzu, būs ļaudis, kuri praktizēs gavēšanu?
_______________________________________________________________________________________________________________
Lūgšana
Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet šīs dienas materiālu.
Lūdziet kopā ar savu partneri:
1. Lai Dievs krista jūs ar Savu Svēto Garu.
2. Lai Dievs palīdzētu jums un jūsu ģimenei būt pārliecinātiem par gavēšanas svētībām un varētu to praktizēt kā Dievs to vada.
3. Par cilvēkiem, kuri ierakstīti jūsu lūgšanu sarakstā.























Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru