30.diena: Dieva slavēšana un veselība


Kad mēs domājam par veselību, bieži vien mēs neveltām pienācīgu vērību Dieva slavēšanai un priekam Kungā. Taču pateicības un prieka pilnas attiecības ļoti sekmē cilvēka labklājību. Dieva Vārds to skaidri māca, un tas attiecas uz visām mūsu dzīves jomām. Sālamans rakstīja: „Priecīga sirds dziedina vainas, bet sagrauzts gars izkaltē kaulus,” Sal.pam.17:22.
Zinātnieki mediķi ir novērojuši, ka labu veselību veicina pateicīgs noskaņojums. Izdevumā „Peperdine University Graziadio Business Review”, (Nr.4, 2006.g.) ziņots par pateicīga noskaņojuma pozitīvu ietekmi uz sirds un asinsvadu veselību un cilvēka imūnsistēmas stiprināšanu. „Pateicības pilni cilvēki vairāk rūpējas par sevi, un viņi dzīvo veselīgāku dzīvi, regulārāk nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm un ievēro veselīgāku diētu,” sacīja Kalifornijas Universitātes psiholoģijas profesors Roberts Emons (Robert Emmons) Viņa pētījumi liecina par to, ka šie cilvēki ir optimistiskāki, un šāda attieksme stiprina imūnsistēmu. Slimnīcas psihologs Bleirs Džastiss (Blair Justice), Teksasas Universitātes (University of Texas School of Public Health at Houston) psiholoģijas goda profesors ziņoja, ka aizvien vairāk pētījumu apstiprina viedokli, ka domas par cilvēkiem un lietām, kurus mēs mīlam, samazina risku saslimt ar asinsvadu slimībām.
Elena Vaita ir daudz rakstījusi par pateicības pilna gara nozīmi. Savā grāmatā „Kristus dziedinošā kalpošana” (24.lpp.) viņa sacīja, ka veselību uzlabo un dzīvi paildzina drosme, cerība, ticība, līdzcietība un mīlestība.
Vecajā Derībā Dievs ir darījis zināmu ļoti svarīgu principu – attiecības starp priecīgu kalpošanu Dievam un mūsu labklājību un Viņa saņemtajām svētībām. Dievs Israēlu brīdināja, ka, ja viņi, baudot „visas lietas”, kuru „bija pārpārim”, Kungam nekalpos ar „prieku un labsirdību”, tad viņi tiks savu ienaidnieku sakauti. (5.Moz.28:47,48.)
Negatīvs, skumjš un nepateicīgs skatījums uz dzīvi faktiski ir grēks pret Dievu. Ja mēs vēlamies no Dieva saņemt garīgas, emocionālas un fiziskas svētības, mums Viņa žēlastībā ar Viņu ir jāuztur prieka, pateicības un slavēšanas gara pilnas attiecības.
To labi saprata Dāvids, jo viņš rakstīja: „Es slavēšu To Kungu vienmēr, Viņa teikšana aizvien būs manā mutē.” (Ps.34:2.)
Kad Persijas valdnieks izdeva likumu, kurš pavēlēja pielūgt nevienu citu kā vienīgi ķēniņu Dāriju, Daniēlam nācās piedzīvot ļoti grūtu situāciju. Tomēr pravietis turpināja trīs reizes dienā atklāti pie atvērta loga pielūgt Dievu. Raksti saka, ka Daniēls „pielūdza un slavēja savu Dievu.” (Dan.6:10) Viņš zināja, cik svarīga nozīme ir pastāvīgām pateicības un slavēšanas gara pildītām attiecībām ar Dievu, lai arī draudi bija ļoti nopietni.
Līdzīgus piemērus mēs atrodam arī Jaunajā Derībā. Apustulim Pāvilam, kalpojot Dievam, savā dzīvē nācās sastapties ar daudziem izaicinājumiem. Viņš sacīja, ka no jūdiem bija dabūjis „piecas reizes četrdesmit sitienu bez viena. Trīs reizes dabūju rīkstes, vienreiz mani mētāja akmeņiem, trīs reizes biju ūdens briesmās, visu dienu un nakti biju jūras viļņu varā. Bieži biju ceļojumos, ūdens briesmās upēs, laupītāju briesmās, briesmās savu ļaužu vidū, briesmās pagānu vidū, briesmās pilsētā, briesmās tuksnesī, briesmās uz jūras, briesmās viltus brāļu starpā, darbā un pūlēs, daudzās bezmiega naktīs, izsalkumā un slāpēs, daudzreiz badā, salā un kailumā.” (2.Kor.11:23-27) Ja nu kādam no Kunga kalpotājiem būtu iemesls žēloties un būt nepateicīgam, tad pirmais no tiem, šķiet, varētu būt Pāvils. Tomēr viņš mums sniedz vairākus no visiedvesmojošākajiem padomiem par priecīgu un pateicīgu attiecību nozīmi. „Es esmu mācījies būt pieticīgs ar to, kas man ir. Es protu būt zems, protu arī dzīvot pilnībā; nekas man nav svešs, protu būt paēdis un izsalcis, dzīvot pilnībā un ciest trūkumu.” (Fil.4:11,12)
Kādēļ Pāvils, piedzīvojot tik grūtus apstākļus, spēja būt tik pozitīvs un pārliecināts? „Es visu spēju Tā spēkā, kas mani dara stipru.” (Fil.4:13) Kad viņš un Sīla tika ieslodzīti cietumā un viņu kājas bija saslēgtas siekstā, „Pāvils un Sīla, lūgdami Dievu, dziedāja slavas dziesmas.” (Ap.d.16:25)
Tas bija Pāvils, kurš kristiešiem ieteica vienmēr priecāties savā Kungā. (Fil.4:4) Pāvils arī mudināja ticīgos: „Esiet priecīgi vienumēr, lūdziet bez mitēšanās Dievu. Par visu esiet pateicīgi! Jo tāda ir Dieva griba Kristū Jēzū attiecībā uz jums.” (1.Tes.5:16-18)
Kā viņam varēja būt tik spēcīgas attiecības ar Kristu? Kā viņš, saķēdēts un iemests cietumā, spēja dziedāt Dievam slavas dziesmas? Kad Pāvils tika aicināts kalpot Kungam, viņš saņēma Svētā Gara kristību. (Ap.d.9:17) Viņš katru dienu turpināja piedzīvot Gara pildījumu. (Efez.5:18) Neaizmirstiet, ka mīlestība, prieks un miers ir pirmās lietas, kuras minētas raksturojot Gara augli. (Gal.5:22,23)
Jautājumi pārdomām un diskusijām
1.Ko Vecā Derība saka par pateicīgas un Dievu slavējošas nostājas saglabāšanas svarīgumu?
_______________________________________________________________________________________________________________
2.Kādus fiziskus labumus var sniegt pateicības un slavēšanas gara piepildītas attiecības ar Dievu?
_______________________________________________________________________________________________________________
3.Kādu stingru brīdinājumu Dievs deva izraēliešiem, ja tie Viņam nekalpos ar prieku?
_______________________________________________________________________________________________________________
4.Kādus piemērus Dieva bērnu pateicībai pat ļoti smagos apstākļos mēs varam atrast Jaunajā Derībā?
_______________________________________________________________________________________________________________
5.Kā Pāvils spēja saglabāt pateicības un slavēšanas garu pat ieslodzījumā?
_______________________________________________________________________________________________________________
Lūgšana
Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet šīs dienas materiālu.
Lūdziet kopā ar savu partneri:
1. Lai Dievs krista jūs ar Savu Svēto Garu.
2. Lai Dievs palīdzētu jums un jūsu ģimenei saglabāt pateicības un slavēšanas pilnu attieksmi pret Dievu visās dzīves situācijās.
3. Lūdziet par jūsu lūgšanu sarakstā iekļautajiem cilvēkiem.





























Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru